Listopad 2012

Dneska slaví svátek Ondra!

30. listopadu 2012 v 14:29 | Lucka |  Ondra Sokol
Dneska má svátek Ondra, takže přeju všechno nejlepší.
Přidávám Kalendář Ríši a Míši:


Ta písnička mi připadá jak Všichni lidé jedou na Konopiště (VLJNK) :D

Konečně půjdu na Partičku! :-D

29. listopadu 2012 v 21:59 | Lucka |  Nejnovější informace
Konečně jsem se dočkala! Partička bude v ČB, takže tam musím jít. Já se tam táááák těším. Když jsem si tohle přečetla tak jsem nevěřila vlastním očím.

Milí Partičkáři,
nadělování dárků v podobě termínů pokračuje, jak jsme slíbili :-) Tak tedy, k dvěma již známým (10.1. Ústí nad Labem a 11.1. Liberec) přibudou teď další dva: dne 17.1. vystoupí Partička v KUTNÉ HOŘE a 21.1. bude mít představení v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH. Pro všechna tato lednová představení platí - začátek v 19:30, cena 430 kč, zahájení prodeje v pondělí 3.12. v 15:00 na portálu TS (www.ticketstream.cz/particka). Tak neváhejte a pořiďte sobě i svým blízkým skvělý vánoční dárek - lístky na Partičku!!!
Šťastné a veselé ;-)

Vojta Santini is dead - Los Rotopedos

28. listopadu 2012 v 20:09 | Lucka |  Los Rotopedos
Další písnička LoRo:

Muž týdne – Ondřej Sokol

27. listopadu 2012 v 10:18 | Lucka |  Ondra Sokol
Milujeme svaly amerických akčních hrdinů. Milujeme uhlazenost britských gentlemanů. Milujeme šarm francouzských milovníků. Milujeme nezávislost australských surferů.
Je pravda, že u nás v Česku je výskyt hommes fatal poněkud skromnější, ale i tak se dá vybrat.
Ondřej Sokol je toho příkladem.
Tento jednačtyřicetiletý rodák ze Šumperka je muž mnoha talentů. Ačkoliv je teď nejvíce vidět díky pořadu Partička, který láme všechny rekordy a vysbírává všemožná ocenění, jeho škála působnosti je mnohem pestřejší. Jeho hlavní prioritou je však stále divadlo, resp. působí jako divadelní režisér Činoherníko klubu v Praze. Hry, které jej zaujmou, si sám překládá a přetváří k obrazu svému. Za své úsilí si může v obýváku oprašovat cenu Alfréda Radoka.
Nerežíruje však jen v divadle, pod jeho režijní taktovkou vznikaly například pořady Tele Tele nebo Mr. GS, a společnou práci s Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem zúročil i v budoucnu, při společném vystupování.
Krom Partičky mu ani jiné televizní aktivity nejsou cizí. V současné době natáčí i seriál Obchoďák, v minulosti se jako pediatr objevil i v nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě. Před rokem se stal miláčkem národa, díky roli gaye Richarda ve filmu Alice Nellis, kde byl skutečně odzbrojující. Role mu přinesla nejen novou hereckou zkušenost, ale i nominaci na Českého lva.


Něco o sobotním slavíku

26. listopadu 2012 v 22:02 | Lucka |  Nejnovější informace
Nejdříve jsem se vám chtěla omluvit, že sem teď moc nechodím, ale momentálně se pořád musím učit takže blog jde bohužel stranou.

A teď k tomu slavíku.
Ať dělali partičkáři co mohli, Los Rotopedos se neumístilo. Řekla bych, že celej slavík je jeden velkej podvod. Ondra, Míša a dokonce i Igi nám za všechny hlasy na fb poděkovali a LoRo nazpívali novou písničku (někdy zítra ji sem vložím). Průběžné výsledky slavíka jsou zde. A to je ode mě zatím vše tak si užijte dnešní Partičku. :-))

Obchoďák 24.díl

24. listopadu 2012 v 19:13 | Lucka |  Obchoďák
Z deště pod okap

Vanda a Plavcová mají tichou domácnost. K fatálnímu rozkolu dojde mezi nimi poté, co Vanda od Pavla zjistila, jak Plavcová kdysi zalhala o jejím těhotenství. Vanda jí vyčítá, že jí a Míše naprosto zničila životy - Míšu připravila o milujícího otce, Vandu o partnera. Plavcová si chybu uvědomuje a trpí. Míše ale zatím neříkají nic. Vanda si uvědomuje, že by si měla zařídit vlastní život s Jiřím bez mámy. Dáša a Simona jsou do Vandiny historie zasvěceny, Dáša se rozhodne zasáhnout a poslat Plavcovou z domu pryč, nejlépe do lázní. Vanda a Plavcová si potřebují vzít oddechový čas. Plavcová kupodivu souhlasí, pojede, aby zachránila vztah s dcerou. Petr žárlí na Dášu čím dál víc. Vyptává se Vandy, jestli si Dáša někoho našla. Vanda o ničem takovém neví. Petr se chystá jezdit taxíkem o víkendu, Dáša si na tu dobu domluví rande s Karlem. Karel volá Dáše domů, Petrovi je podezřelé, s kým že to Dáša telefonuje. Slyší, že si domlouvá něco na neděli. Terka nevěří Vítkovi, že by se kvůli Bětce rozvedl, oběma to vpálí do tváře, chce Bětku varovat. Ta je ale zamilovaná a nechce si nechat mluvit do života. Radek odjíždí do Německa podívat se na Davídka - jen co se vrátí, musí jet kvůli zapomenuté hračce znova. Vybourá se. Zajda se potká v obchodním centru se svojí matkou, kterou už dlouho neviděl. Koupí jí a otci zájezd kolem světa a tím se úplně zbaví peněz, které vyhrál sázením…

Zítra bude Slavík

23. listopadu 2012 v 16:14 | Lucka |  Nejnovější informace
Nezapomeňte se zítra dívat na Slavíka ve 20:20 na Nově. Držím Los Rotopedos a Slušním chlapcům palce. :-)

Otázka

22. listopadu 2012 v 22:11 | Lucka |  Hry
Hrají jí dva herci, kteří se na dané téma dorozumívají jen otázkou. Jakmile se někdo zmýlí, střídá ho herec zezadu.

Obchoďák 23.díl

21. listopadu 2012 v 22:03 | Lucka |  Obchoďák
Už tě nechci vidět

Vanda se na večírku setkává s Pavlem. Díky tomu, že se Míša opozdí, se Vandě podaří před Míšou utajit, že se s Pavlem znají, a Pavel se nedozví, že Míša je Vandina dcera. Pavel s Vandou si chtějí v soukromí vyříkat minulost a z vášnivých výčitek se "probojují" až k divokému neplánovanému sexu. Pavel se chce sejít a omluvit se, Vanda nakonec souhlasí. Setkají se, Pavel se omlouvá za sexuální úlet a hlavně hájí svůj odchod před 20 lety… Dáša je zamilovaná do Karla, potají s ním randí. Petr však cítí, že něco není v pořádku, což se promítá do domácí atmosféry. Plavec přijde na to, že Evička není spokojená se svým tělem, a vidí spojitost. Apeluje na Dášu, aby se aspoň kvůli dceři snažila nastolit doma klid. Dáša s Petrem se dohodnou, že si budou každý žít svůj život, ale před Evičkou budou dělat spokojenou rodinu. Napětí mezi nimi ale narůstá. Radek vozí Davídka z Německa na víkendy a je hodně unavený. Přes Doubravčinu radu trvá na tom, že s Davídkem podniknou celý naplánovaný program. Radek na výletě usne a Davídek si pořádně natluče. Bětka je nadšená z předchozího letu akrobatickým letadlem, chce ten zážitek zprostředkovat přes Vítka i své sestře. Když ale za ním jde, ke svému šoku odhalí, že je Vítek ženatý, což jí zatajil. Je pěkně vytočená, ale Vítek ji obalamutí tím, že se rozvádí a jeho žena Apolena mu nerozumí.

Suchánek po dvaceti letech dopsal „krutokomedy“, zrežíruje ji Sokol

20. listopadu 2012 v 22:20 | Lucka |  Nejnovější informace
Členové Partičky přicházejí s další novinkou. Po vtipných improvizacích a hudebních legráckách se pustili do skutečného dramatu. Dokonce vyvinuli vlastní umělecký směr, který nazvali tvrdealismus, a k tomu hned i nový divadelní žánr krutokomedy. Zatím do toho spadá jen hra Večírek, kterou Michal Suchánek psal dvacet let.
"Večírek jsem začal psát před dvaceti lety, takže je jasné, že nejde o scénář psaný narychlo," směje se Suchánek. "Hru ve stylu tvrdealismu, jak tento umělecký směr nazýváme, bych možná nedopsal. Ale Ondřej Sokol, kterého považuji za jedinečného divadelního režiséra, mě přesvědčil," dodal autor Večírku.

"V kontextu jeho věcí je tahle výjimečná, takže jsem byl rád, že jsem se toho mohl nějakými nápady a dramaturgickou linií taky zúčastnit," řekl k tomu Sokol. Hra nebude ve stylu, na jaký jsme od Partičky zvyklí.

"Není tam legrace typu Tele Tele, Náhlovského nebo filmů s Luďkem Sobotou. Je to spíš drsný, a zábavný je to v tom, že je to jako v životě," vysvětluje Suchánek.
Hra začíná na sjezdu abiturientů, kteří se setkávají po dvaceti letech a očividně věkem nezmoudřeli, spíš díky odžitým letům svou blbost dovedli téměř za hranici lidských možností. Druhá polovina se odehrává v autobuse, kterým jedou na pohřeb kamaráda.

Produkce Divadla Broadway slíbila, že na jevišti bude reálný autobus. Jeho řidiče bude hrát Richard Genzer, který má z účinkování v této hře trochu strach. "Poprvé budu hrát s lidmi, které neznám. Pro mě je to zvláštní. Bojím se, že někdo přijde, něco mi řekne a já se rozpláču," říká.
Suchánek se Sokolem dají roli i poslednímu členovi Partičky. Igor Chmela bude hrát neúspěšného popového zpěváka, který ze smuteční písně zazpívané na pohřbu kamaráda udělá konečně svůj průlomový hit.
Premiéra hry je naplánovaná na březen příštího roku a kromě Partičky by v ní měli hrát Marek Taclík, Iva Pazderková, David Matásek a další.
Richard Genzer a Ondřej Sokol v Partičce